Karboksyterapia – terapia idealna

Karboksyterapia– chociaż sama nazwa może brzmieć tajemniczo i kojarzyć się z przestarzałymi terapiami szalonych lekarzy z początków poprzedniego wieku, trudno znależć wśród współczesnych metod stosowanych w medycynie estetycznej równie skutecznej, wszechstronnej i bezpiecznej. Istnieje wiele prac naukowych potwierdzających dobroczynne działanie tej metody zarówno w leczeniu różnych schorzeń jak i w poprawie wyglądu i stanu skóry.

Na czym polega zabieg Karboksyterapii?

Podczas zabiegu wykorzystujemy medyczny dwutlenek węgla, który wstrzykujemy za pomocą cienkiej igły odpowiednio dobraną techniką w poddane terapii miejsca. Technika podania, ilość podanego gazu oraz szybkość jego przepływu mają wpływ na ostateczny efekt zabiegu, który chcemy osiągnąć. Oznacza to, że jak ktoś ma niskie kwalifikacje albo  kiepski sprzęt to niekoniecznie wykonany zabieg przyniesie oczekiwane rezultaty chociaż raczej nie zaszkodzi.

Dlaczego zabieg karboksyterapii zawsze działa?

Dostarczenie do tkanek CO2 wywołuje zawsze specyficzną reakcję w każdym organiźmie ponieważ zaburza pH tkanek a więc naturalną reakcją jest, że w ramach samoobrony natychmiast włączają się naturalne mechanizmy przywracające równowagę. Przede wszystkim jest to rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie przepływu krwi, dotlenienie tkanek, pobudzenie krążenia limfy. To z kolei rozkręca następne reakcje jak: wzrost temperatury skóry, wzrost metabolizmu komórek, spalanie tłuszczu, produkcja kolagenu, a przy regularnym powtarzaniu zabiegu nawet rozbudowa nowych naczyń włosowatych co ma kluczowe znaczenie przy niwelowaniu rozstępów.

Zależnie od tego jak wykonamy zabieg możemy zadziałać silniej na tkankę tłuszczową, ujędrnić skórę, zlikwidować cienie, obrzęki, poprawić ukrwienie blizn lub rozstępów.

Czy karboksyterapia jest bezpieczna?

Tak ! CO2 nie jest toksyczny i występuje naturalnie w organiźmie. Ilość dostarczana podczas zabiegu jest porównywalna do tej, jaka powstaje podczas wysiłku na siłowni. Stosowany jest wyłącznie gaz medyczny i urządzenie z certyfikatem medycznym które kontroluje ilość i prędkość przepływu. Ostatecznie gaz wędruje do płuc i zostaje usunięty z wydychanym powietrzem.

Jak przebiega zabieg karboksyterapii?

Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja podczas której ustalamy czy istnieją przeciwskazania zdrowotne do wykonania zabiegu technikę dostosowaną dla określonego problemu oraz szacunkową liczbę zabiegów i częstotliwość.
Nie stosuje znieczulenia. Igła jest bardzo cieniutka a gaz podgrzewany do temperatury ciała, co redukuje nieprzyjemne odczucia. Pozostaje jednak uczucie rozpierania, delikatne szczypanie lub swędzenie. Zabieg nie może być bolesny!
Po zabiegu bardzo szybko pojawia się przyjemne ciepło a lekki obrzęk (widoczne gołym okiem bąbelki) ustępuje po kilku minutach. Tylko u osób wrażliwych może się utrzymywać do 24 godzin. Zaraz po zabiegu można wrócić do normalnych czynności przestrzegając zaleceń pozabiegowych.
Z efektów niepożądanych najczęstszym są drobne siniaki, które mogą się utrzymywać nawet kilka dni i lekki obrzęk do 24 godz.

Jak często wykonywać zabieg karboksyterapii?

Systematycznośc i trzymanie się terminów zabiegów w serii jest bardzo ważne dla osiągnięcia oczekiwanych efektów. Zwykle zabiegi wykonujemy raz w tygodniu chociaż w przypadku zabiegów na spalanie tkanki tłuszczowej oraz zabiegów na owłosioną skórę głowy na początku kuracji nawet 2 razy w tygodniu.

 Kiedy są widoczne efekty  i jak długo się utrzymują ?

Niekiedy już po pierwszym zabiegu klientki widzą zmianę ale zwykle po 3-6 możemy zauważyć znaczącą zmianę jakości skóry. Po 10 zabiegach poprawia się jędrność, wygładza cellulit. Redukcja tkanki tłuszczowej może wymagać większej ilości zabiegów w zależności od oczekiwań.
Stosunkowo szybko widoczna jest poprawa w przypadku sińców pod oczami i w przypadku rozstępów.
Jak podają statystyki karboksyterapia najlepiej sprawdza się w:

 • redukcji rozstępów ( nawet o o 97%!) i to zarówno świeżych jak i tych starszych, białych nitek ze względu na możliwość stymulacji tworzenia nowych naczyń włosowatych,
 • redukcji cieni pod oczami,
 • redukcji cellulitu
 • hamowaniu wypadania włosów i stymulacji odrostu nowych. Rewelacyjne rezultaty w połączeniu z mezoterapią igłową
 • redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej
 • ujędrnianiu skóry, wygładzaniu zmarszczek

Efekty zależą od stylu życia, wieku, rodzaju i skali problemu. Oczywiście najszybciej widzimy pozytywne zmiany u osób młodszych, stosujących racjonalną dawkę ruchu i pijących dużo wody. U nich efekt terapii może utrzymywać się wiele miesięcy. W innych przypadkach po około 6 miesiącach widać zmiany w kierunku stanu pierwotnego i terapię należałoby powtórzyć.

 

Zalety karboksyterapii w 5 punktach.

 

 1. Skuteczność – zawsze działa pozytywnie na tkanki dostarczając im tlen,  pobudzając naturalne mechanizmy regeneracyjne i przywracając prawidłowy metabolizm. Działa „od stóp do głowy”.Może wspomagać inne terapie dając silniejsze efekty np mezoterapię, RF, ultradźwięki, masaże
 2. Bezpieczeństwo – metoda stosowana od dawna w medycynie. Ma bogatą dokumentację naukową. Nie daje negatywnych skutków ubocznych. Stosowany medyczny CO2 jest gazem identycznym z tym który występuje naturalnie w organiźmie. Nie powoduje reakcji alergicznych .
 3. Mała inwazyjność – podczas zabiegu stosuje się niewielką ilośc wkłuć bardzo cieniutką igiełką ale zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań i nie wyłącza z normalnego funkcjonowania.
 4. Naturalność– w karboksyterapii nie podajemy żadnych sztucznych związków, ani substancji aktywnych, nie blokujemy mięsni itp. Poprawie ulegają fizjologiczne mechanizmy które ze względu na tryb zycia lub wiek ulegaja zaburzeniu.
 5. Cena – w porównaniu z nowymi rewolucyjnymi urządzeniami o podobnej skuteczności metoda ta ma niezwykle korzystne stosunek obietnicy do ceny. Decydując się na serię można liczyć na korzystne rabaty . Zapraszam.

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny.

mgr Wioletta Perz

ul. Wilczak 20F/U3

61 – 623 Poznań

Tel. 781 003 530

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *