Mikronakłuwanie – dermapen skóra piękna jak nigdy wcześniej.

Każda z nas chce wyglądać „dobrze”, młodo, świeżo i mieć gładką skórę nawet bez makijażu.

Kiedy na skórze zaczynają być widoczne oznaki starzenia, wiotkość, zmarszczki i bruzdy, rozszerzone pory, pozostałe blizny po trądziku lub rozstępy, domowa pielęgnacja nie cofnie tych zmian. Potrzebny jest zabieg profesjonalny który da skórze silny impuls do rekonstrukcji i przebudowy.
W takim wypadku wybieram mikronakłuwanie zwane także mezoterapią mikroigłową lub Dermapen od nazwy urządzenia, którym się zabieg wykonuje.

Przeciwnicy tego zabiegu natychmiast odpowiadają, że jest to zabieg krwawy, inwazyjny i bolesny. Tymczasem jest to  zabieg, który w sposób naturalny”reperuje” wiele mankamentów skóry, uruchamiając jej naturalne procesy naprawcze. Jednocześnie mikronakłuwanie należy do najbezpieczniejszych, najskuteczniejszych i najlepiej przebadanych zabiegów stosowanych w dzisiejszej kosmetologii i medycynie estetycznej.

Uzyskujemy nadzwyczaj dobre efekty już po pierwszym zabiegu, przy minimalnym ryzyku jakichkolwiek powikłań i niewielkiej ilości przeciwskazań. Bolesność minimalizuje znieczulenie przed zabiegiem a gojenie jest szybkie. Klientki (i klienci), które miały ten zabieg wykonywany nie trzeba do niego przekonywać.
Efekty po wykonaniu kilku zabiegów mogą konkurować z zabiegami laserowymi przy czym koszty są niższe a czas wyłączenia z normalnego funkcjonowania znacząco krótszy.

„Skórę należy uszkodzić żeby ją zregenerować”

Odkrycie metody odnowy skóry przez jej uszkodzenie stanowiło przełom w kosmetyce a jej rozwój zawdzięczamy dr Desmondowi Fernandezowi, chirurgowi z RPA znanemu także dzięki jego rewelacyjnej marce kosmoceutyków Environ. Jako pierwszy zaczął on stosować do uszkodzenia skóry tzw. Roll CIT (CIT- collagen induction therapy).

Na czym polega mikronakłuwanie Dermapenem

Podczas zabiegu system pulsujących igieł tworzy bardzo dużo mikroranek. Jest to zabieg, w którym pojawia się krew ale jest to efekt pożądany, bez tego nie byłby skuteczny bo z krwi pochodzą czynniki pobudzające odnowę skóry. Krwawienie bardzo szybko ustaje i natychmiast rozpoczyna się gojenie. Igiełki są bardzo cienkie i powinny być bardzo dobrej jakości (Dermapen) tak by nakłuwać ale nie szarpać skóry. Dzięki temu skóra szybciej się goi. Nakłucia są niewielkie i nie powodują powstawania blizn.

Jak przebiega zabieg mikronakłuwania?

Przede wszystkim ustalamy czy nie występują przeciwskazania do zabiegu (patrz zabiegi). Zabieg można wykonywać na twarzy, dowolnym miejscu ciała, na skórze owłosionej głowy. Następnie ustalam jak intensywny ma być zabieg (długość igiełek) w zakresie od 0,5mm do 2,5mm oraz jaki preparat aktywny zostanie użyty do zabiegu, na podstawie oceny stanu i potrzeb skóry. Preparaty użyte do zabiegu zawierają różne stężenia substancji aktywnych takich jak: kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, minerały, czynniki wzrostu. Dzięki mikrokanalikom, które tworzą się podczas nakłucia, koktajle wnikają głęboko do skóry właściwej i wspomagają regenerację i przebudowę skóry.
Przed zabiegiem stosuję krem znieczulający, dzięki czemu jest bezbolesny.
Nakłuwam skórę penem posiadającym 12 pulsujących, cieniutkich molibdenowych igieł nie zawierających niklu i chromu co minimalizuje ryzyko reakcji alergicznych i skraca czas gojenia. Podczas zabiegu nakładam na skórę wybrany koktajl. Zabieg trwa około 30 minut.

Co się dzieje z twoją skórą podczas mikronakłuwania ?

Stosując Dermapen podczas zabiegu tworzy się na skórze dziesiątki tysięcy malutkich mikrourazów. Krwawienie jest niewielkie, bardzo szybko ustaje i natychmiast rozpoczyna się gojenie.
Z uszkodzonych naczyń krwionośnych wydostają się składniki krwi, które uwalniają czynniki wzrostu mające kluczowe znaczenie w regeneracji tkanek i rozpoczynają naturalny cykl przebudowy skóry, w którym powstają kolagen typu III, IV,I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy powstawania nowych naczyń krwionośnych.

Jak wygląda twarz po zabiegu mikronakłuwania?

Pierwszą reakcją jest stan zapalny, skóra jest zaczerwieniona, gorąca i obrzęknięta. Stan taki utrzymuje się najczęściej przez 24 godz. Potem tworzy się nabłonek pokrywający mikrourazy i odczuwalne jest „ściągnięcie” skóry. Skóra blednie, lekko się łuszczy i wymaga intensywnego nawilżania. Możemy nałożyć na twarz krem nawilżający i lekki puder mineralny, polecam Jane Iredale.
W tym czasie w skórze zachodzą procesy tworzenia nowych włókien kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego, nowych naczyń krwionośnych. Po 5-7 dniach można już cieszyć się efektami. Intensywne, naturalne procesy remodelingu i przebudowy skóry trwają nawet kilka miesięcy po zabiegu.

Efekty po zabiegu nakłuwania:

 • skóra jest zagęszczona, jędrna, napięta i elastyczna,
 • spłyceniu i wygładzeniu ulegają zmarszczki,
 • wygładzeniu ulegają blizny i rozstępy
 • przy skórze naczynkowej, naczynka stają się mniej widoczne
 • rozjaśniają się przebarwienia
 • wygląda wyrażnie młodziej i świeżo.

Zabieg świetnie poprawia stan wiotkiej skóry nie tylko na twarzy ale także na szyji, brzuchu, nad kolanami i ramionach.

Liczba zabiegów mikronakłuwania i ich częstotliwość

Już jeden zabieg daje silny widoczny efekt i zapoczątkuje procesy regeneracji. Ale dla pełnego efektu zwykle zaleca się od 3 nawet do 6 zabiegów co 3-6 tyg

Mikronakłuwanie zalecane jest osobom w wieku 30-70 lat

Zabieg nakłuwania Dermapenem może być stosowany jako element intensywnych kuracji przeciwstarzeniowych, ujędrniających, regenerujących brzuch, spłycających rozstępy i blizny, w połączeniu z innymi zabiegami.

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny.

mgr Wioletta Perz

ul. Wilczak 20F/U3

61 – 623 Poznań

Tel. 781 003 530

2 comments on “Mikronakłuwanie – dermapen skóra piękna jak nigdy wcześniej.

 1. Helenka on

  Dużo informacji, ale proszę powiedzieć czy także w ten sposób można poprawić skórę na powiekach dolnych? mam wiotką skórę i cienie pod oczami i szukam sposobu na poprawę…

  Odpowiedz
  • Wioletta on

   Skóra na dolnych powiekach po zabiegach Dermapenem jest zawsze wyraźnie grubsza i mocniejsza.Dla satysfakcjonującego efektu zalecam zwykle powtórzenie tego zabiegu, ponieważ działania na obszarze wokół oczu są zawsze delikatniejsze.
   Alternatywą jest zabieg radiofrekwencji mikroigłowej Vivace https://beauty5.pl/zabiegi/rf-mikroiglowy-vivace/
   Na cienie pod oczami pomoże mezoterapia igłowa Dermaheal Dark Circle Solution
   Zapraszam na bezpłatną konsultację na której dobierzemy odpowiedni zabieg 🙂 tel 781 003 530

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *